Pragos auto s.r.o. - pragos,škoda,veterán,veteráni,veterány,auta,renovace

Domů
VETERÁNI ŠKODA
 

Krize mužství 2


Vřele doporučuji jeho kurzy, řešící podstatu dnešní krize mužství. A nyní koukám, že je již o krok dále - od  prvotního hledání vnitřního muže  http://pragos.cz/veterani/index.php3?odkaz01=300&id=112  letos přechází již na jeho udržení a vylaďování !!! 
V.Vaněček
 
     Jan BÍLÝ - Cesta moudrého muže : Muž a žena
Prihlaska na akci   25.2.  18-21:00    400,-    725783506  Maitrea    seminare@maitrea.cz
POPIS AKCE :
Na zač. 21. stol. se ukazuje, že partnerské vztahy nám zprostředkovávají nesmírně důležité impulsy k našemu vývoji. Kladou před nás výzvy, zraňují nás a dělají nás šťastnými, nechávají nás spadnout do závislostí a znovu a znovu nalézat cestu k sobě. 
Tento večer se budeme zabývat oním moudrým partnerem v nás, který, aniž by přestal být vášnivý, přehodnocuje svůj přístup k ženám, lásce, sexu a stává se nezávislý a přesto přítomný, otevřený a přesto závazný.
Příští rok mi bude šedesát. Deset let pořádám v ČR semináře a cyklické večery pro muže. Mnoho mužů si odneslo silné zážitky, podněty pro další cestu, pochopení souvislostí nebo i první kroky k vyléčení vztahů – především s otcem, mužskými předky, ale také s matkou a ženami. Poslední dobou se ale směr mé práce začal měnit. Je totiž poměrně snadné, dostat muže na jistou dobu do jeho síly. Vezmeme ho do mužského kolektivu, do „party“, posadíme k ohni, konstelačně zařadíme mezi chlapské předky. Jenže tato silná energie, která se v něm probudí a která touží po výrazu navenek, mnohdy nevydrží. Buď ji my muži opět ztratíme, nebo ji egoisticky zneužijeme – někdy si dokonce ženy stěžovaly: „Cos mi to poslal domů za lidoopa.“
Začínám chápat, že problém leží poněkud hlouběji. Po stoletích vnější expanze, po „dobytí“ kontinentů, odkrytí a využití přírodních zdrojů, po prvních šlépějích mužů v prachu dříve bájné Luny, prostě nestačí, vrátit nás muže do síly. Ta je sice nutná a (ženám) imponující, sama o sobě však ještě neřeší náš největší problém. Tím podle mě je ztráta vnitřního prostoru v důsledku vnější expanze. Ztráta moudrých, s univerzem a přírodou propojených bohů v nás v důsledku naší expanze do vědy, technologie a vnějších aktivit. Ztráta schopnosti vidět sebe jako součást celku v důsledku rozdrobení našeho zření na pouhé sledování mnoho malých (a stále menších) obrazovek televizí, počítačů či mobilů.
Rozhodl jsem se tedy po několika ročnících „kruhů mužů“ nabídnout tentokrát setkání, ve kterých budeme společně formou konstelací, naslouchání a sdílení, za pomoci rituálů a meditací hledat mužskou moudrost a mužské poslání. Po nalezení a (doufejme) i pochopení „Cesty pravého muže“ (David Deida, Synergie Publishing, 2011), se chci spolu s účastníky vydat na „Cestu moudrého muže“. Na cestu expanze a dobrodružného objevování nikoliv vně nás, ale dovnitř naší duše. Na cestu muže, který je skrze svoji duši spojen s duší celku, ženy, Země, hvězd a který těmto všem slouží. Každý večer bude mít svůj tematický okruh.
 
O LEKTOROVI :  
Narozen 1954 Praha, 1976 odešel do Německa. Po letech "spirituálního poutnictví" (Indie, Osho, šamanismus) v Německu mnohaleté zkušenosti v osobním a firem.poradenství.
ROZHOVORY s J.Bílým  
Pracovat s muži je extrémně důležité     Na cestě k divokému muži
AKCE J.Bílý:
PRAGOS
Na Strži 35
Praha 4 - 14000
Česká Republika
Návštěvy prosíme po email přípravě!