Pragos auto s.r.o. - pragos,škoda,veterán,veteráni,veterány,auta,renovace

Domů
VETERÁNI ŠKODA
 

2018 - JIŽ VĚDOMÉ ŽITÍ


 2018   NAPLNO JIŽ DOKONČUJEME POZITIVNÍ PROMĚNY NÍŽE 
Je to všude znát, jak se úžasně projevují lidé, vztahy, přístupy, myšlenky i konání a třeba i úřady, kde žasnu nad skvělou proměnou od lidí po systemy !  Pokračujme dále  :-)


     2017   JIŽ VĚDOMÉ ŽITÍ - LETOS POSLEDNÍ ÚŽASNÉ BODY mých 2 příměrů polistopad. vývoje níže :

Ano, úžasné, koná se co je níže napsáno - již jako procitnuvší z komatu nebo v druhém příměru doputovaní z cizích krajů domů = po 28 letech OPĚT NORMÁLNĚ ŽIJEME - pomalu, ale jistě to přichází. Jen jsem překvapen, že je vývoj asi fakt dán shůry, neboť to většina lidí vůbec vědomě nekoná. Překvapivě změny přicházejí aktivně k občanům shora a občané spíše jen nadávají a nic pozitivního nevnímají, jsou spíše brzdou obrody. Jako aktivní občan zažívám obrození v nových zákonech, ministrech, prezidentovi, na úřadech, např. na Praze 4 je konečně normální starosta a celý jeho tým. Osobně mě dokonce i přijal ! A v červnu jsem zažil poprvé i obrodu pod ním na jednotlivých odborech ! Šok je, když poté vyjdu na chodník plný zakyslých občanů od zpráv novinářů (stejně jako Zeman i pro mě škůdci národa) = opačně než za socialismu, kdy nahoře vládli blbci a občané měli jasno. Ale věřím, že i k občanům letos také obroda dojde !
Napadá mě nyní, že možná hlavně v Praze nastalo to polistopadové odlidštění a celý národ byl tím jakožto vládnoucím místem ničen. To říkám jako Prahu milující, hrdý ale i objektivní Pražák, milující celou zemi a svět. Faktem je, že mimo Prahu cítím více klid, vztahy alá staré dobré časy. Podstatné je, že i u nás v Praze je to již na dobré cestě ! 

 

MÉ 2 PŘÍMĚRY POLISTOPADOVÉHO VÝVOJE:

NĚKDO "KOMAT " :
- Vytřeštěnost - pobíhání mezi domovem a prací se zavázanýma očima 
- Nehoda - např. poražení autem
- Komat a odvoz do nemocnice 
- Probuzení z komatu po 20 letech - úžasné, ale bolestivé a pracné = šok, přijmout realitu, chtít žít, vstát, uzdravit, rozhodnout co dál, obnovit kontakty s venkovním světem
- Uzdravení 
- Vydat se z nemocnice domů - rozhodnout se správně kam !  Tedy jít opět do normálního způsobu života jako kdysi.
- Dorazit domů - opět žít šťastně, vyrovnaně, lidsky, s hodnotami, pokorou, úctou, s lidmi, prostě normálně jako kdysi !

NĚKDO "KŘEČČÍ KOLEČKO" :
- Odchod z domova za výdělkem bez přemýšlení a rozloučení jako v transu, že život je jinde a nežili jsme dosud.
- Nalezení areálu s křeččími kolečky v pustině za městem mimo civilizaci
- Vlezení do křeččího kolečka a běháním vyrábět nic a čučet jen na příčky pod nohama, dočasná naplněnost. Majitelé areálu nás krmili za běhu ale postupně mizeli.
- Zadření koleček - konečně vykulený pohled ven, překvapení co tu dělám, že venku je vlastně svět ! Rozpomínání se na minulost a rodinu, své město jako na nějaký sen.
- Rozhodnutí vystoupit z kolečka na zem - potkávat další probuzené, poradit se co dál, uvědomit si, že máme vlastně kdesi domov a že jsme zde žili neautentický život.
- Opustit areál koleček, vydat se na dlouhou cestu domů - uvědomit si kde to vůbec je a po cestě objevovat opět normální svět a život
- Dorazit domů, opět žít šťastně, vyrovnaně, lidsky, s hodnotami, pokorou, úctou, s lidmi, prostě normálně jako kdysi !

A pak jsou šťastlivci, kteří odolali a normálně žili nonstop. Pár jich znám. Ani já mezi ně nepatřím :-).
Václav Vaněček


 

PRAGOS
Na Strži 35
Praha 4 - 14000
Česká Republika
Návštěvy prosíme po email přípravě!