Pragos auto s.r.o. - pragos,škoda,veterán,veteráni,veterány,auta,renovace

Domů
VETERÁNI ŠKODA
 
NAŠE sbírka

JAKO HOBBY SE VĚNUJEME ČESKÝM POVÁLEČNÝM VETERÁNŮM.

Proč ?  k NOSTALIGII,  LÁSCE k VYJÍMEČNÝM 60-LETŮM,  DĚTSTVÍ, POKOŘE k PŘEDKŮM a tedy i k těmto vozům, které tvoří kulisu této doby.

Doba krátké svobody a posledního vzedmutí české společnosti, prodchnuté optimismem, novými ideály, kulturním rozpukem, ale i pozitivním designem, módou a myšlenkami obecně - DOBA OCTÁVIÍ, EMBÉČEK a STEJŠNŮ, samozřejmě i tak v Československu na pozadí totality. Proto je také u nás vzpomínka na tato léta tak hořkosladká. Ale život se snaží většina lidí vždy prožít v jakékoli době naplno a tak se i u nás projevovaly světové trendy jako spojování auta s osobní svobodou a jeho široké využívání pro volný čas, cestování, poznávání a vůbec průnik techniky do domácností. To však již propuklo v 50-letech v DOBĚ SEDANŮ, SPARTAKŮ... Naopak 70-leta již zdevasované společnosti po ruské okupaci jsou v šedivé stagnující době "STOVEK", ikdyž i např. filmy o Homolkových dokazují, jak se lze v nouzi na vše dívat pozitivně

A vývoj po revoluci 1989 do devastující podoby kapitalismu 19.století a dokradení zbývajícího majetku, ztráty hodnot, lidství, duše národa a demoralizace jako nikdy. Ale 2013 již nastává ozdravování a návrat do slušnějších časů. Bude to ale fuška a musíme aktivně a vědomě máknout všichni na svých poziciích a stát se opět vnitřně šťastnými !!!  

Postupně jsme od r. 1993 vybudovali s kolegy z firmy sbírku vozů, která symbolizovala českou poválečnou éru a to exempláře pokud možno v původním výborném stavu ( s patinou) nebo profi zrenovované orig. podoby.  
A v 21.stol. jsme ji z důvodu přejití i na jiné  zájmy a hodnoty zredukovali na únosné 3 krásné kusy : OCTAVIA, 1202, MB. 

Více také "o stránkách"

Václav Vaněček & kolektiv firmy PRAGOS

ŠKODA Octavia - 1962
ŠKODA 1202 STW - 1963
ŠKODA 1000 MB - 1964
PRAGOS
Na Strži 35
Praha 4 - 14000
Česká Republika
Návštěvy prosíme po email přípravě!