Domů
 

 ÚVOD + PROGRAM   

PRAGOS KLUB VYCHÁZKÁŘŮ  
Je součástí  KULTURNÍHO CENTRA PRAGOS - Jihlavská 30, Praha 4.  M-Budějovická   www 
Vítáme vás zde, milovníky kultury, přednášek, výstav, a především komentovaných vycházek vedených zkušenými milými průvodci po Praze a několikrát v roce i do zahraničí.  Přednášky konáme u nás v KULTURNÍM CENTRU PRAGOS,  které je naší základnou KLUBU VYCHÁZKÁŘŮ.  
KOMENTOVANÉ VYCHÁZKY po Praze konáme od r. 2013, vedené profi osobnostmi v milé nebyznysové atmosfeře. Poznáváme zajímavá místa, objekty, historii, architekturu a souvislosti často skryté běžnému chodci. Vycházky jsou podmanivé, povznášející, poučné, otevírají oči i duši. Vycházka s průvodcem je totiž zcela jiná než individuální, stejná místa začneme poznávat a vnímat podstatně jinak !  A další dimenzí je komunita, parta fajn lidí, která nás všechny sdružuje již jako trvalé přátele. Často po vycházce posedíme u kávy či piva. Rádi přivítáme další milé pohodové členy do Klubu. 

Těšíme se na společné prožitky na vycházkách a při přednáškách v našem KC.
   
 Václav Vaněček   klub@pragos.cz   736489297   www   FB   mapa

   
PRAGOS KLUB VYCHÁZKÁŘŮ :

 • sdružuje zájemce prožívat společně s přáteli vycházky, přednášky, výlety   
 • zasílá 1x týdně info-email  přehled nových klub.akcí, vítání nových členů + seznam členů....
 • archivuje všechny proběhlé akce - např. si připomenete, kde a kdy jste před lety byli :-)
 • akce tvoří přímo s průvodcovskými osobnosti
 • akce občas vede člen či přítel klubu - nabídněte se i Vy
 • akce dobrovolnické koná - očisty památek atp.
 • přijímá další pohodové členy - společně si tykáme, jsme fajn komunita 
 • je bez závazků a zdarma - platí se jen samotné akce průvodcům či vstupné
 • základnou je naše KULTURNÍ CENTRUM PRAGOS - M-Budějovická, Jihlavská 30, Praha 4
PŘIHLÁŠENÍ do PRAGOS KLUBU VYCHÁZKÁŘŮ bez závazků a poplatků - 749 členů  

 


PROGRAM    SÁL + VYCHÁZKY
KOUPĚ VSTUPENKY : SÁL : ................. v KC PRAGOS - Jihlavská 30, M-Budějovická. Lépe volat, zda je volno 603206206
VYCHÁZKY : ..... na srazu
ZOBRAZ AKCE PROBĚHLÉ KLUBU klubové: 2013-DNES    
ZOBRAZ AKCE PROBĚHLÉ SÁLU 2019-DNES


VYCHÁZKY: Pokud není uvedeno lze BEZ registrací a členství v Klubu vycházkářů

KOUPĚ VSTUPENKY : na srazu

.

 • 24.10. čt - 14:45  VYCHÁZKA = PROHLÍDKA AKADEMIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ NA VÝSTAVIŠTI
  Pokladny Výstaviště(tram.17,14,6 Výstaviště Holešovice)
  Prohlédneme si budovu moderní akademie výtvarného umění k 220. výročí založení. Před 15 lety Akademie investovala milionové částky do rozšíření své druhé budovy na Výstavišti, kterou původně architekt Antonín Wiehl postavil v rámci druhé jubilejní výstavy 1891. Největší investice do umělecké školy po sametu v naší zemi  je však ukryta v podzemí rozsáhlého trávnatého parteru. Nedávná investice se zaměřila na dva výtvarné obory :  Grafiku    a Restaurátorství. Na závěr si obejdeme studentské práce v areálu AVU a vzdáme hold zakladateli AVU - mecenáši Josefu Hlávkovi. A poté následuje 2.vycházka 17:00 na Malé Straně, kam společně přejedem. Lze jít klidně na obě :-)   50,-  PRAGOS + ing.Stěnička

 • 24.10. čt - 17:00  VYCHÁZKA = ARCHITEKTURA VŠEHRDOVY ULICE NA MALÉ STRANĚ
  SRAZ schody roh Vítězná-Újezd
  Na začátku si objasníme složité urbanistické proměny v okolí křižovatky na Újezdě: Křížovnická versus Štefánkova. Újezdská brána goticko - barokně - neogotická zmizela již 1862. Okolo trojice stávajících fragmentů - Hladová zeď, Újezdské kasárny a Dům s bytem Joachima Barranda, projdeme do Říční ulice, abychom v interiéru hypermoderního hotelu Roma, shlédli velikost spolkové budovy Umělecké besedy. Dále pak okolo 2-generačního  bydliště rodiny Čapků vstoupíme do nejstarší "předlokační" hlavní cesty mezi Menším městem Pražským na jih, přes Smíchov až na Zbraslav. Cestou si povíme o různých stavbách minulosti. Po návštěvě zbrojnice ústřední budovy Sokola zakončíme vycházku v Mlejnici na Kampě. Tento den je ještě 2.vycházka 14:45 Holešovice. Lze jít klidně na obě :-)   50,-  PRAGOS + ing.Stěnička

 • 25.10. pá - 18:00  VYCHÁZKA - ZA TAJEMSTVÍM CESTY MUDRCŮ - 1.DÍL
  SRAZ - Prašná brána,P1
  Cyklus vycházek = 1.díl : Od Prašné brány k orloji. Vydáme se za tajemstvími bájné Cesty mudrců, za hledáním smyslu a lehkosti života, (sebe)lásky a možná i věčnosti. Mapou nám budou mýty, legendy, pohádky a symboly či domovní znamení Staré Prahy. Královskou cestu neboli Cestu mudrců ve Staré Praze porovnáme s Cestami mudrců v prastarých mýtech, legendách i pohádkách a odhalíme v nich moudrost a tajemství, jež nám tam naši předci zanechali. Sám Staroměstský orloj je mapou této cesty. Přednáší i vycházky koná zkušená studentka Šárka Ledinská po celé ČR o tajemstvích Staré Prahy, mýtů, pohádek či legend. O tomto tématu již vydala i knihu Cesta mudrců. Vstupné dobrovolné -  PRAGOS + Šárka LEDINSKÁ

 • 27.10. ne - 12:00  EXKURZE DO VIETNAMSKÉ TRŽNICE SAPA - "MALÁ HANOJ V PRAZE"
  Libušská ul.- zast.bus 113,197 "Sídliště Písnice" z M-Kačerov,Háje
  Opět navštívíme obchodní, kulturní a společenský areál SAPA - pro většinu lidí jen známého jako vietnamský velkoobchod v Libuši.... Budeme mile překvapeni, jak se opět ocitneme atmosferou ve Vietnamu resp. na Dálném východě a že v tomto areálu je vedle skladů řada typických východních restaurací, kaváren, obchůdků, škol, školek, služeb, společensko-kulturní život, náboženství i Buddhistický chrám... Poznáme a procítíme zde svět severní vietnamské komunity trávící tu i volný čas vč.dětí atd. Provede nás zde opět naše kamarádka Helena s vietnamských původem. Vysvětlí např. proč patří k tzv. "Banánovým dětem". 1,5 hod projdeme areálem a poté 13:30 zasedneme v typické vietnamské restauraci na vietnamský oběd společně s průvodkyní + tradiční kávu. Staneme se prostě ,,Vietnamci", aniž bychom museli 22 hod letět :-).  Po vycházce zde jistě mnozí opět zůstaneme a v areálu si dle libosti nakoupíme v obrovské nabídce místních obchodů suvenýry, dekorace, i běžné zboží, apod. https://www.sapa-praha.cz/index.html.   50,-   PRAGOS + Helena


SÁL: KC PRAGOS - Jihlavská 30, Praha 4, M-Budějovická

KOUPĚ VSTUPENKY : na místě, lépe volat, zda je volno 603206206
Těšíme se na Vaši návštěvu propojenou s nápoji a dobroty :-)


 • 16.10. st - 16:15  DÍLNA - JUMPING-CLAY MODELÍNA
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Pro děti od 3 let i dospělé. Je modelovací hmota pro dětské i profesionální tvoření. Podobně jako keramika, určena především k vymodelování stálého výrobku, který poslouží jako hračka či dekorace. 220,- .

 • 18.10. pá - 19:00  OD OPERY K MUZIKÁLU - HVĚZDY TOMÁŠ BARTŮNĚK A ŠÁRKA MARKOVÁ
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Srdečně Vás zveme na neformální setkání s hvězdami českého muzikálu a opery: sólistou opery Národního divadla, členem operety Karlínského divadla, Tomášem Bartůňkem a hlavní představitelkou v muzikálech Bídníci (role Fantine a Cosette) a Pomáda, kde ztvárnila hlavní roli Sandy, Šárkou Markovou (v současné době hraje v divadle Semafor hru Já jsem otec Bemle a Lysistrata). Za doprovodu klavíru (Šárka Knížetová - šéfkorepetitorka Státní opery) začínáme operou, poslechneme si nejlepší kusy z oper Don Giovanni, Rusalka a Lazebník sevillský, přejdeme k operetám Cikánský baron, Polská krev a My Fair Lady a skončíme u muzikálů Drákula (Tomáš Bartůněk alternoval v tomto muzikálu hlavní roli Drákuly), Bídníci, Stars a Krysař. Dojde i na duet, mezi jednotlivými bloky se dozvíme úsměvné příběhy ze zákulisí a na závěr je naplánována beseda se všemi protagonisty večera. Vstupenky 260,- možné koupit v KC PRAGOS nebo brzo bude on-line systém na webu restaurace Pragos. .

 • 20.10. ne - 16:00  ŠACHY - HRA POKROČILÝCH I ZAČÁTEČNÍKŮ
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Pojďme si opět společně zahrát šachy v našem kulturním centru PRAGOS každou neděli 16-18 hod.. Srdečně zveme pokročilé i začátečníky. Šachy zde máme k dispozici. A i verzi pro 3 hráče. Zdarma  .

 • 23.10. st - 19:00  PŘEDNÁŠKA = IRÁN - PERSIE, ZEMĚ BOHA SLUNCE
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Starověká Persie je dodnes jako by zamrzlá v čase. Nádherné hory, písečné duny pouští, prastará a nádherná historická města, postavená ve své době největšími architekty světa- to všechno je Irán. Země je u nás bohužel spíše známa z propagandistických zpráv jako sídlo teroristů a proto je turismem dosud jen málo poznamenána. To jí ale v očích opravdových cestovatelů činí o to víc atraktivnější. Navíc pohostinnější lidi, jak jsou Iránci, nejsou možná nikde na světě. Nevěříte? Pojďme do této tajemné země nakouknout: přespíme v poušti, i na hradě nejobávanější středověké zabijácké sekty Assasínů, nasbíráme si sůl na poušti, kde dříve bylo moře, a budeme v úžasu stát před krásami města Isfahán- Města půl světa a Yazdu, brány do Velké solné pouště. Petr Blahuš.  100,- /70,- student, senior, ztp .

 • 25.10. pá - 19:30  KONCERT = BYZONI – COUNTRY KAPELA
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Pražská kapela vznikla v r. 2001. Po prvním větším vystoupení na festivalech,vydala kapela první demo CD s názvem „Aby jste věděli“ , s nejznámější písničkou alba „Vodácká“. Kapela hraje na větších i menších festivalech a pražských i mimopražských hospůdkách. 150,- /100,- student, senior, ztp  .

 • 27.10. ne - 16:00  ŠACHY - HRA POKROČILÝCH I ZAČÁTEČNÍKŮ
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Pojďme si opět společně zahrát šachy v našem kulturním centru PRAGOS každou neděli 16-18 hod.. Srdečně zveme pokročilé i začátečníky. Šachy zde máme k dispozici. A i verzi pro 3 hráče. Zdarma  .

 • 31.10. čt - 19:30  KONCERT = LUBOŠ POSPÍŠIL - LÉPE KOUPIT PŘEDEM
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Luboš Pospíšil  http://www.lubospospisil.cz/vse-o-kapele/biografie - slavný a milý český zpěvák, kytarista a skladatel populární hudby s působivými texty. Působil jako sólový hudebník, tak i v několika souborech C&K Vocal, 5P, Blue Effect a Biograf a posléze se vrátil znovu k 5P, se kterými působí dodnes. Vstupenky 150,- lze koupit předem v KC PRAGOS 10:00-22:30 hod. .

 • 1.  11. pá - 19:30  KONCERT = KŮZLEFON FOLK-ROCK
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Tvůrčí přetlak kytaristy Františka Pokorného vyústil v založení kapely s názvem Kůzlefon. Složení souboru vychází z kapely Kůzle ve složení od bicí soupravy, baskytary, elektrických a akustických kytar, dechových nástrojů a vokálů. Repertoár je ale spíše určeným dospělým, kteří se se rádi chytře pobaví i s lehkostí zamyslí. 150,- /100,- student, senior, ztp .

 • 3.  11. ne - 16:00  ŠACHY - HRA POKROČILÝCH I ZAČÁTEČNÍKŮ
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Pojďme si opět společně zahrát šachy v našem kulturním centru PRAGOS každou neděli 16-18 hod.. Srdečně zveme pokročilé i začátečníky. Šachy zde máme k dispozici. A i verzi pro 3 hráče. Zdarma.  .

 • 5.  11. út - 19:00  GRUZIE - PO STOPÁCH IASÓNA A PROMÉTHEA OD POBŘEŽÍ ADŽÁRIE K VRCHOLŮM KAVKAZU
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Gruzie: přírodními krásami a historií oplývají země na pomezí Evropy a Asie. Najdeme tu zbytky původních třetihorních pralesů, skalní města vytesaná v době, kdy Egypťané stavěli své pyramidy, proslulé Věže pomsty v nejvýše položených vesnicích Evropy – a navíc tu zažijeme kulinářskou extázi z místní kuchyně. Země ve stínu nejvyšších hor Evropy je také považována za pravlast vína. Gruzie je prostě ráj pro oči, nohy, jazyk i žaludek 100,- /70,- student,senior,ztp  .

 • 7.  11. čt - 19:30  KONCERT + TANEC YOZZEFY PUB-COUNTRY-BEAT
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, Praha 4, M-Budějovická
  Posedíme společně u dobrot a nápojů a poslechneme milou muziku a zatančíme si ! Hudební večer s pražskou kapelou s repertoárem hitů napříč žánry 60-80.léta - český PUB COUNTRY BEAT. K poslechu, zpěvu, ale i k tanci. 100,-

 • 8.  11. pá - 19:30  KONCERT = JITKA VRBOVÁ JAZZ, SWING, COUNTRY
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Česká zpěvačka, která je známa především jako výrazná představitelka žánru trampské a country hudby, věnuje se ale i jazzu a swingu. 150,- /100,- student, senior, ztp
  .

 • 10.11. ne - 16:00  ŠACHY - HRA POKROČILÝCH I ZAČÁTEČNÍKŮ
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Pojďme si opět společně zahrát šachy v našem kulturním centru PRAGOS každou neděli 16-18 hod.. Srdečně zveme pokročilé i začátečníky. Šachy zde máme k dispozici. A i verzi pro 3 hráče. Zdarma  .

 • 14.11. čt - 19:00  AFGANISTÁN - NEBE I PEKLO POD HINDUKÚŠÍ
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Noční můra tohoto světa. Média stále přinášejí svědectví o utrpení a krutostech v této zbídačené, už po dvě generace trvající občanské a náboženské války deptané zemi pod Hindukúšem. Je to ale opravdu věrný obraz místa, kde se letos píše teprve rok 1439? Afghánistán je však také krásnou, divokou a nespoutanou zemí, kde každý rozbřesk nad Hindukúšem je jako exploze jasu. Je zemí pouští, vysokých hor i úrodných údolí, kde žijí nejen jedni z nejkrutějších a nejzaostalejších lidí na této planetě, ale také lidé hrdí, čestní a slušní. A takovou, In´š Allah, také opět jednou i bude, až všechna zde nashromážděná nenávist pomine. 100,- /70,- student,senior,ztp  .

 • 15.11. pá - 19:30  KONCERT = BYZONI – COUNTRY KAPELA
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Pražská kapela vznikla 2001. Vydala první demo CD s názvem „Aby jste věděli“ , s nejznámější písničkou alba „Vodácká“. Kapela hraje na větších i menších festivalech a pražských i mimopražských hospůdkách. 150,- /100,- student, senior, ztp .

 • 17.11. ne - 16:00  ŠACHY - HRA POKROČILÝCH I ZAČÁTEČNÍKŮ
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Pojďme si opět společně zahrát šachy v našem kulturním centru PRAGOS každou neděli 16-18 hod.. Srdečně zveme pokročilé i začátečníky. Šachy zde máme k dispozici. A i verzi pro 3 hráče. Zdarma  .

 • 18.11. po - 19:00  MAROKO - ZEMĚ S NEKONEČNOU FASCINACÍ
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Zaútočí na vaše oční, ušní i nosní vjemy. Maroko nejsou jen nekonečné pouště se zpívajícími dunami, nejvyšší hory Sahary i severní Afriky, neuvěřitelně fascinující „marocký Utah“ drsný Djebel Sahro s nalezišti drahokamů a vzácných zkamenělin, nebetyčně vysoké přírodní kamenné mosty, ale i vodopády, lesy s opicemi- zlodějkami a nebezpečný, drogami přecpaný Ríf. Také úzké uličky arabských medín, bloudění v nejzachovalejších středověkých městech Maghribu, pobřeží Atlantiku chráněné starými pevnostmi pirátů, exotická podívaná na legendárním náměstí Djemaa el Fná a odlehlé oázy, kde dodnes žijí Berbeři pod zbytky caseb jako v době, kdy maročtí sultáni vládli od Senegalu až po Pyreneje. Maroko je skutečná výzva pro skutečné cestovatele. 100,- /70,- student,senior,ztp  .

 • 22.11. pá - 19:30  KONCERT = HONZA BROŽ & DEVÍTKA - FOLK
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Honza Brož & Devítka je autorská kapela, hrající písničky folkového písničkáře, kytaristy a zpěváka Honzy Brože. K charakteristickým znakům kapely patří osobitá poetika Božových textů, barevnost a dynamika vokálů i akustických nástrojů a…. 150,- /100,- student, senior, ztp
  .

 • 24.11. ne - 16:00  ŠACHY - HRA POKROČILÝCH I ZAČÁTEČNÍKŮ
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Pojďme si opět společně zahrát šachy v našem kulturním centru PRAGOS každou neděli 16-18 hod.. Srdečně zveme pokročilé i začátečníky. Šachy zde máme k dispozici. A i verzi pro 3 hráče. Zdarma  .

 • 27.11. st - 19:00  REUNION - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Oblíbený ostrov pirátů, který dodnes skrývá legendární poklad korzára La Buseho. Hlavně však úžasný mix přírody, kultur, kuchyně, ozbobený skvostnou přírodou. To vše je jako třešnička na dortu završené nejčinnější sopkou světa Piton de la Fournaise s krajinou připomínající Mars, která pravidelně každý rok exploduje, i nejvyšším vrcholem Indického oceánu Piton de la Neige. Celý tenhle sladký dezert je úhledně zabalen do francouzské vlajky, protože se jedná o jednu z nejvzdálenějších enkláv Evropské unie, schované v pustinách západního Indického oceánu. Reunion je také známý jako poslední místo na světě, kde se v pralese pěstuje vanilka původním způsobem z otrokářských dob. Nemenší proslulost získal ale i jako místo, kde se dodnes běžně běžně praktikuje bílá a černá magie nebo kult woodoo, takže není problém v pralese narazit na čarodějnické obřady.  100,- /70,- student,senior,ztp .

 • 29.11. pá - 19:30  KONCERT = KNEZAPLACENÍ – AUTORSKÉ PÍSNIČKY FOLK
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Hudební skupina z Prahy, Buštěhradu, Hostouně a Litoměřic. Od založení roku 1998 se Knezaplacení zúčastnilo mnoha hudebních soutěží (Žlutická struna - 1. místo, trampská Porta 2002 - 2. místo Středočeského kola, Talent Country rádia – 4. a 6. místo), českých i zahraničních festivalů (Polsko - Swiebodzice), účinkovalo na řadě společenských akcích (vernisáže, oslavy měst, komerční akce aj.). V současné době se věnujeme především vlastním koncertům. 150,- /100,- student, senior, ztp .

 • 5.  12. čt - 19:30  KONCERT + TANEC - VOCAL BAND PRAHA
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Posedíme společně u dobrot a pití a poslechneme milou muziku a zatančíme. Folk – country – 60-80.léta.  100,-  

 • 13.12. pá - 19:30  KONCERT = PETR NEDVĚD A KAPELA KURNIK – FOLK A POP
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Písničkář Petr Nedvěd je poslední dobou známý hlavně svou tvorbou pro děti. Ve svém repertoáru má však také celou řadu písniček pro dospělé. Vedle  autorských písniček hraje plno písniček "převzatých" od folkových až po pop music. 130,- /100,- student, senior, ztp .

 • 20.12. pá - 19:30  KONCERT = KŮZLEFON FOLK-ROCK
  Kutnohorská kapela vychází z kapely Kůzle ve složení od bicí soupravy, baskytary, elektrických a akustických kytar, dechových nástrojů a vokálů. Autorská dvojice jsou hudebníci, divadelníci, přímí výrobci kulis a rekvizit, kostýmů, scénářů, hudebních a jiných textů, také manželský pár, rodiče, nerozluční přátelé, farmáři, zahradníci, chovatelé. 150,- /100,- student, senior, ztp

PRO DĚTI: KC PRAGOS - Jihlavská 30, Praha 4, M-Budějovická


 • 16.10. st - 16:15  DÍLNA - JUMPING-CLAY MODELÍNA
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Pro děti od 3 let i dospělé. Je modelovací hmota pro dětské i profesionální tvoření. Podobně jako keramika, určena především k vymodelování stálého výrobku, který poslouží jako hračka či dekorace. 250,- .

 • 20.10. ne - 15:00  KINO S VÝTVARNOU DÍLNIČKOU PRO DĚTI
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Od 3 let. Hodinové promítání pohádek pro děti na plátně v našem sálu. Poté si hodinu a půl budou děti vyrábět výrobek, který si pak odnesou domu. Každý termín bude jiné téma. Kino a dílny jsou každou 2. a 4. neděli v měsíci. 120,- dítě .

 • 22.10. út - 16:00  VÝROBA DŘEVĚNÝCH MAGNETEK
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Od 2 let. Během této dílničky si budete moci vyrobit 3 dřevěné magnetky, které si odnesete domů. Budete mít na výběr z několika motivů např. květiny, zvířátka (např. slon, kočička, beruška, opice, kůň, pejsek, sova), srdíčka, hvězdičky). Dřevěné destičky se zvoleným motivem si vybarvíte podle své vlastní fantazie. Děti mohou použít fixy, vodovky nebo tempery. K malování budou však k dispozici také akrylové barvy, které nelze vyprat. Proto doporučuji přijít v oblečení, které se může zničit, nebo si přinést zástěru. 250,- .

 • 3.  11. ne - 15:00  DIVADLO - O CHYTRÉ KMOTŘE LIŠCE
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Divadélko Andromeda. Kmotra Liška svou chytrostí a sympatickou lstivostí napálí lidi, kteří si myslí, že jsou pány tvorstva. Situace řeší s důvtipem, humorem a trochou zlomyslnosti. Dokáže ale také pochopit, kdy její taškařice přesáhnou únosnou míru a své chyby napravit. Děti čeká spousta veselých zápletek, které samozřejmě dobře dopadnou. 100,- .

 • 10.11. ne - 15:00  KINO S VÝTVARNOU DÍLNIČKOU PRO DĚTI OD 3 LET
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Od 3 let. Hodinové promítání pohádek pro děti na plátně v našem sálu. Poté si hodinu a půl budou děti vyrábět výrobek, který si pak odnesou domu. Každý termín bude jiné téma. Kino a dílny jsou každou 2. a 4. neděli v měsíci. 120,- dítě .

 • 17.11. ne - 15:00  DIVADLO - CUKROVÉ TINTILIMINTILI
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Divadlo Kůzle. Jaké to asi je, když se v cukrárně objeví strašidlo? A co víc, začne se cukrářce Emilce plést do života? Představte si, že se jí pokusí překazit svatbu se zámeckým pánem Jonatánem tím, že jí rozplete svatebí cukroví. 100,- .

 • 22.11. pá - 17:00  DIVADLO - ŠVEC A ČERT
  Kc Pragos - Jihlavská 30
  Nezávislé divadlo...       .

 • 24.11. ne - 15:00  KINO S VÝTVARNOU DÍLNIČKOU PRO DĚTI OD 3 LET
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Od 3 let. Hodinové promítání pohádek pro děti na plátně v našem sálu. Poté si hodinu a půl budou děti vyrábět výrobek, který si pak odnesou domu. Každý termín bude jiné téma. Kino a dílny jsou každou 2. a 4. neděli v měsíci. 120,-  dítě .

 • 26.11. út - 16:00  VÝROBA ADVENTNÍHO KALENDÁŘE NEBO VĚNCE - OD 12 LET
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Od 12 let. Během posledního listopadového úterý si budete moci zvolit, jestli se chcete věnovat výrobě adventního věnce nebo adventního kalendáře. Tento rok se zaměříme na adventní věnce bez jehličí. Adventní věnec tedy můžete použít opakovaně. Záleží na Vás, jestli se rozhodnete pro neutrální barvy a každý rok budete měnit pouze barvu svíček, nebo si uděláte věnec ve své oblíbené barevné kombinaci. Adventní kalendář pro děti nemusí být plný sladkostí. Vyrobte si adventní kalendář, který můžete používat několik let po sobě. Záleží jen na Vás, jaká překvapení v něm na děti budou čekat. Fantazii se meze nekladou. Věnec 650,- / Kalendář 450,- .

 • 1.  12. ne - 15:00  DIVADLO - ANDĚLÉ ZE ZAPOMENUTÉ SKŘÍŇKY
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Divadlo Žlutý kopec. Vánoční příběh o tom, jak adventní andělé vykonávají své povinnosti. V dnešním světě to však nemají jednoduché, současnost i tradice jim zamotají hlavy. Andělská pošta má plné ruce práce, aby nakonec dala všechno do pořádku. Pod vánoční stromeček andělská televize nadělí nemocné holčičce rozmanité příběhy a andělé ji dokonce upečou andělský koláč! Budeme si zpívat koledy za doprovodu houslí a kouzelná skříňka nám odhalí mnohá tajemství! Poetické představení, ve kterém  andělé dětem prozradí, co jsou pravé Vánoce ! 100,- 
  .

 • 4.  12. st - 16:30  MIKULÁŠSKÁ DISCO PARTY
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  DISCO-PÁRTY s kapelou Kurník Petra Nedvěda. Zatančit s námi přijde i Mikuláš s andělem a čertem. A děti se můžou těšit na mikulášskou nadílku. Tak se těšte! Nutná rezervace ZDE (www.dilnypragos.cz/programDítě 150,- / 0,- dospělý      .

 • 8.  12. ne - 15:00  KINO S VÝTVARNOU DÍLNIČKOU PRO DĚTI OD 3 LET
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Od 3 let. Hodinové promítání pohádek pro děti na plátně v našem sálu. Poté si hodinu a půl budou děti vyrábět výrobek, který si pak odnesou domu. Každý termín bude jiné téma. Kino a dílny jsou každou 2. a 4. neděli v měsíci. 120,- dítě .

 • 15.12. ne - 15:00  DIVADLO - CESTA DO BETLÉMA
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Divadlo Kůzle. Vydejte se s námi na cestu za Ježíškem do dalekého Betléma ve společnosti přátel Vločkolíny a Sněhulína - dvou sněhových vloček právě na zem spadlých. Přidá se k nám ovečka, kravička i oslík. 100,- .

 • 17.12. út - 16:00  VÝROBA VOŇAVÝCH PYTLÍČKŮ NEBO VÁNOČ.OZDOB - OD 3 LET
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Od 3 let. Přijďte na poslední výtvarnou dílnu v tomto roce a vyrobte si voňavé pytlíčky nebo voňavé vánoční ozdoby. Můžete si tak provonět domácnost, oblečení ve skříni nebo výrobky využít jako vánoční dárek. Nejlepší dárky jsou totiž ty, které sami vyrobíte a darujete z lásky. Náplň pytlíčků/ozdob: pohanka/rýže/kroupy, voňavá složka : levandule/heřmánek/meduňka/máta. Děti 3-6 let musí v doprovodu osoby starší 15 let, která dítěti pomáhá a platí si vstupné jen pokud také chce tvořit. 250,- .

 • 22.12. ne - 15:00  KINO S VÝTVARNOU DÍLNIČKOU PRO DĚTI OD 3 LET
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Od 3 let. Hodinové promítání pohádek pro děti na plátně v našem sálu. Poté si hodinu a půl budou děti vyrábět výrobek, který si pak odnesou domu. Každý termín bude jiné téma. Kino a dílny jsou každou 2. a 4. neděli v měsíci. 120,- dítě .

 • 27.12. pá - 15:00  DIVADLO - O PRINCEZNĚ, KTERÁ CHTĚLA VŠECHNO HNED
  KC PRAGOS - Jihlavská 30, P4. M-Budějovická
  Divadlo kůzle. Kdo chce všechno hned a myslí jen na sebe, může snadno přehlédnout, že ho má někdo rád. Podobně se to stalo i princezně v naší pohádce, sluha Kmínek by vám mohl vyprávět. Zvítězí nakonec jeho láska nad slovíčky "rychle a hned".  100,- .
Václav Vaněček
klub@pragos.cz 736489297